• Telefon : 0312 999 9049

Kombi Kullanıcılarının Güvenlik Açısından Dikkat Etmesi Gereken Koşullar

Bütün kombiler kendi içlerinde su ve gaz basıncı emniyeti, alev denetimi, gaz valfi emniyeti, baca tepmesi emniyeti gibi güvenlik sistemleri içermektedir.
Fakat cihazın yanı sıra işletim sırasında tüm sistemin güvenli işletimi önemlidir. Gaz tesitatı yerel gaz şirketlerinin ve şartnamelerin belirlediği kurallara uygun olarak ve yetkili bir doğalgaz tesisat firması tarafından yapılmalıdır. Yapılan tesisat projesi, gaz dağıtım şirketine mutlaka onaylatılmalıdır. Bu sayede, yapılan uygulamanın teknik ve güvenlik açılarından uygunluğu garanti altına alınır.

Gaz açma sonrasında, kombinin bulunduğu ortamdaki dışa açılan menfezler asla kapatılmamalıdır. Bu menfezler, taze hava girişi ve olası gaz kaçağı durumunda emniyet için gereklidir.

Baca bağlantısı ve gaz bağlantısının yerinden oynamamasına dikkat edilmelidir.

Atık gaz tesisatı kolaylıkla dışarıdan erişilebilecek ve hareket ettirilebilecek bir yere kesinlikle montajlanmalıdır. Örneğin, kuranglez kaldırım birleşim noktaları, kot altı daireler için yol seviyesi uygun baca uygulama alanları değildir. Bu alanlar hem dış müdahalelere ve tıkanmalara açıktır, hem de yoldan geçenler için atık gaz soluma riski oluşturmaktadır.

Kombi veya tesisat değişiminde ilgili gaz şirketinin mutlaka onayı alınmalı ve sızdırmazlık testlerinin tekrarı yapılması gerekmektedir.

Sohbeti Başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz?